Zrozum lepiej KSeF

24.01 Usamah Afifi, Prezes HUBSAPA wypowiedział się w TVP World na temat obowiązku wystawiania faktur elektronicznych w krajowym systemie e-faktur(KSeF). Podczas wystąpienia zostały wyjaśnione następujące kwestie:

  • Proces wdrażania KSeF w przedsiębiorstwach
  • Wpływ wprowadzenia obowiązku stosowania e-faktur na małe, średnie i duże przedsiębiorstwa
  • Automatyzacja procesu przesyłania e-faktur z systemów rozliczeniowych do KSeF i dedykowane rozwiązanie
  • Korzyści z wprowadzenia krajowego systemu e-faktur

KSeF niesie za sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstw ale również i zagrożenia. W małych podmiotach przy założeniu, że wystawienie jednej faktury zajmuje ok 5 minut wprowadzanie tych danych do Krajowego Systemu e Faktur nie będzie dużym obciążeniem, a zyskamy korzyści takie jak szybszy zwrot vatu lub większe bezpieczeństwo. 

Sytuacja zmienia się jednak jeśli weźmiemy pod uwagę średnie i duże przedsiębiorstwa. Wprowadzanie znacznej ilości faktur do KSeF może być uciążliwe czasowo. Żeby uniknąć nadmiaru pracy lub zatrudniania dodatkowych osób w celu obsługi systemu MF można wesprzeć się gotowym rozwiązaniem. HUBSAPA zapewnia możliwość automatycznej wysyłki faktur ustrukturyzowanych prosto do systemu Ministerstwa Finansów. HUB Ksef, łączy korzyści wynikające z stosowania faktur ustrukturyzowanych z efektywnością czasową, bezinwazyjnie dostosowując podmioty do nowych zmian w przepisach. 

Polska jest czwartym krajem w UE który wprowadzi elektroniczne faktury więc można uznać, że wiedziemy prym w tym temacie. Dzięki temu istnieje możliwość, że systemy w innych krajach zostaną stworzone na podstawie polskiego rozwiązania.

Ministerstwo Finansów prowadzi ciągły dialog z przedsiębiorcami, uszczegóławia oraz wyjaśnia ważne kwestie. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z przedstawicielami MF – Podkreślił Usamah Afifi.

Zobacz wywiad z Usamah Afifi, Prezesem HUBSAPA żeby uzyskać szczegółowe informacje na temat Krajowego Systemu e-Faktur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *