Co dalej z e-fakturą?

Ksef to uszczelnienie systemu podatkowego które również przyniesie korzyści przedsiębiorcom. 

Automatyzacja, digitalizacja gospodarki, mniejsza ilość papieru i szybszy zwrotu VATu, to niektóre z faktów wynikających z wprowadzenia Krajowego systemu e-Faktur.

Zobacz wywiad z Usamah Afifi, Prezesem HUBSAPA żeby uzyskać szczegółowe informacje na temat Krajowego Systemu e-Faktur. W wywiadzie zostały rozwinięte kwestie takie jak:

Czy UE wymaga od nas wprowadzenia tego systemu czy wyprzedzamy regulacje ? 

W uszczelnianiu systemu podatkowego jesteśmy wiodącym krajem. E-faktury to znaczący trend w Unii Europejskiej, cała UE do 2028 powinna pozbyć się papierowego obiegu i przejść na elektroniczną obsługę faktur. Polska przoduje w UE w tym obszarze, jesteśmy 4 krajem który wdrażą rozwiązania odnośnie e-faktur, przed takimi krajami jak Niemcy czy Francja.

Czy po wprowadzeniu KSeF rola księgowych ulegnie zmianie?

Rola księgowych się nie zmieni. System ułatwia księgowość, bezpieczeństwo oraz umożliwia krótszy zwrot podatku.

Czy każdy przedsiębiorca może rozpocząć próby z systemem?

Tak, zachęcamy przedsiębiorców do rozpoczęcia korzystania z rozwiązania jak najszybciej, ponieważ wdrażając system na ostatnią chwilę łatwo jest popełnić błąd. Ciągle trwa dialog z ministerstwem finansów, dlatego pojawiające się obiekcje podczas korzystania z KSeF można zgłaszać na bieżąco i powinny znaleźć odzwierciedlenie w finalnych regulacjach.

Mamy nadzieję, że Polski system okaże się na tyle skuteczny i niezawodny, że inne państwa wyrażą chęć wdrożenia naszego rozwiązania będzie próbowała przekonać inne państwa żeby wdrożyły nasz systemu e-faktur,

Zapraszamy do obejrzenia poprzedniego wywiadu Usamah Afifi o KSeF w TVP World 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *